Veli Bilgilendirme

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ana sınıfları Kura Çekimi Gerçekleşmiştir.
17 Ağustos 2020
Okul Dışarıdan Daha Temiz ve Güvenli
18 Ağustos 2020
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ana sınıfları Kura Çekimi Gerçekleşmiştir.
17 Ağustos 2020
Okul Dışarıdan Daha Temiz ve Güvenli
18 Ağustos 2020

Değerli Velilerimiz,

Türk Eğitim Derneği’nin Trabzon’daki meşalesi olarak, kurulduğumuz günden beri ülkemizin geleceğinin güçlü ve aydınlık olmasının eğitimle olacağına inandık ve bunun için var gücümüzle çalıştık. Bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Mart 2020 tarihi itibariyle tüm dünyayı etkisi altına alan ‘Covid 19’ tam anlamıyla herşeyi etkilemiş ve hepimizi hazırlıksız olarak yakalamış, sağlığın herşeyden önemli olduğunu hepimize çok sert bir şekilde hatırlatmıştır.

TED Trabzon Koleji olarak öncelikle geçtiğimiz dönem Genel Merkezimizin desteği ile öğrencilerimizin öğrenim kaybı yaşamamaları için gerçekleştirdiğimiz senkron/asenkron uzaktan öğrenme süreçlerindeki büyük gayretlerle birlikte, bunun bir sorumluluk süreci olduğu bilinciyle öğretmenlerimiz dahil hiçbir çalışanımızın mali bir kayba uğramamasını sağladık. Birçok özel okulun aksine servis, yemek ve kurs gelirlerinin iadesindeki kararlılığımızın yanı sıra, hiç tereddüt etmeden ihtiyaç duyulan teknoloji yatırımlarını gerçekleştirmeye devam ettik.

Gelinen noktada her sektör ekonomik olarak çok etkilendi. Öğrencilerimiz aylardır uzaktan eğitimle bilgi kaybı yaşamadan öğrenmeye çalışırken uzunca bir süre okul ortamından uzak kaldılar. Bildiğiniz üzere ‘eğitim-öğretim’ tam anlamıyla okul ortamında sağlanır. Öğrencinin sosyalleşmesi, beceri geliştirmesi, yeteneklerini keşfetmesi okul ortamında sunulanlarla sağlanabilir. Uzaktan öğrenme ancak akademik bilginin edinilebilmesine destek vermektedir.

12 Ağustos 2020 tarihinde açıklanan kararla, 2020-2021 akademik yılının 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını ve 21 Eylül’e kadar online devam edeceğini öğrendik. Ülkemizde hemen hemen hiçbir yerde kısıtlama kalmamışken eğitimin tamamen kapalı olmasının öğrencilerin öğrenme kayıplarının telafi edilemez bir noktaya getireceğinin, uzun süre evde olmanın öğrencilerde ciddi sağlık sorunları yaşanmasına sebep olacağının, çalışan anne babaların büyük zorluklar içine düşerek bir kısmının yüksek risk grubuna sahip yaşlı akrabalara çocuklarını bırakmak mecburiyetinde kalacaklarının, üç yüz bin eğitim çalışanı olan özel okulların önemli bir kısmının velilerin haklı tereddütleri ile kayıt yenilemesi yapmamalarından dolayı zorlanacaklarının, kesin kayıtlarını bekletenlerden ötürü eğitim planlamalarının aksayacağının düşünülmemesini anlamak mümkün değildir.

Son günlerde kamuoyunda online öğretimin uzamasından dolayı özel okulların ciddi bir haksız kazanç elde edecekleri ve bu süre için ücret iadesi gerçekleştirilmesi üzerine bir algı oluşturulma gayreti vardır. Haklı olarak velilerimizin bir kısmı bu söylemlerden etkilenmektedirler. TED Trabzon Koleji olarak eğitim, yemek, kitap ve kıyafet ücretlerini kalem kalem ilan ederek eğitim odaklı hizmet anlayışımızla oluşturduğumuz güven, büyük bir adanmışlık, etik kurallara ve kanunlara tam bağlılık, çok düşük karlılıkla ve hatta bilanço zararını göze alarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

İnsanı odağa alan, sağlık ve güvenliğin önemine inanan, velisini paydaş olarak gören bir okul olarak şeffaflığın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle TED Genel Merkezinin bilgisi dahilinde almış olduğumuz Yönetim Kurulu kararıyla 2020-2021 akademik yılının başlaması sonrasında, tamamen uzaktan öğretimin olacağı sürede, olası elde edilecek tasarrufların,  sürecin tamamlanmasını takiben iade edileceğini siz değerli velilerimize bildiririz.

Sağlıkla kalmanız dileğiyle,

TED Trabzon Koleji


Ansolon