Türkiye’nin Telafi Eğitimi Yol Haritası

Okulumuzda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında veli ve öğrencilerimize yönelik “Atatürk ve Spor” temalı kahoot uygulaması üzerinden bir bilgi yarışması düzenlenmiştir.
30 Mayıs 2021
Öğrencimiz Berke GÜNAL, 27-30 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenen Türkiye Turkcell Yıldız Genç Ve Açık Yaş Uzun KulvarMilli Takım Seçmesi (50 M)’de finallere kalmıştır.
31 Mayıs 2021
Türk Eğitim Derneğinin düşünce kuruluşu TEDMEM, “Koronavirüs sürecinde eğitim kayıpları nasıl telafi edilecek?” sorusuna, yanıt niteliğinde bir rapor hazırladı. “Türkiye’nin Telafi Eğitimi Yol Haritası” başlıklı raporda, bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının Dünya ve Türkiye’deki eğitim sistemine etkileri ve eğitimde yaşanan kayıpların telafi süreçlerine dair çözüm önerileri sunuluyor. OECD, Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi (CDC), Birleşmiş Milletler (BM) gibi dünyanın önde gelen kurumlarının verilerini analiz eden TEDMEM, eğitimdeki sorunu göstermenin yanı sıra çözüm önerileri sunarak Türkiye’yi eğitim seferberliğine çağırıyor. #Türkiye’ninTelafiEğitimiYolHaritası #tedmem Rapora ulaşmak için: https://tedmem.org/…/turkiyenin-telafi-egitimi-yol…
Atatürk

Ansolon