Yönetim Kurulu Başkanımız Niyazi AKDAŞ’dan Öğrencilerimize LGS Mesajı

“LGS MOTİVASYON” Etkinliğimiz
3 Haziran 2021
” Pandeminin İnsanlığa Öğrettikleri ” konulu proje sergimizi Trabzon kent merkezinde bulunan sanat sokağında sergiledik.
18 Haziran 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız’dan Öğrencilerimize LGS Mesajı

 

Sevgili 8. Sınıf Öğrencilerimiz,

 

TED Trabzon Kolejinde sizleri sadece akademik değil sosyal, kültürel ve sportif yönlerden de başarılı olmanız için eğittik. Amacımız öncelikle ailelerinize sonra şehrinize ve en üst hedef olarak da ülkenize yararlı bireyler olarak yetişmenizdi. Bütün öğretmen arkadaşlarıma bu zor şartlarda gösterdikleri emek ve gayret için, ailelerinize de sizleri bize emanet ettikleri için şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili Gençler,

Geçtiğimiz 2020 yılı Mart ayında başlayan ve halen devam eden salgın süreci boyunca ülkemiz ve dünya çok zor günlerden geçti. Bu süreçte bir de LGS stresi yaşamak eminim sizleri daha da yormuştur. Ama unutmayın ki okul olarak gerek yüz yüze gerekse uzaktan yaptığımız eğitimlerle 17 Ağustos’tan bu güne kadar sizleri bu sınava en iyi şekilde hazırladık. TED Trabzon Koleji öğrencileri olarak sizlere güvenim sonsuz, bu sınavda başarılı olacağınıza eminim.

 

Sevgili Gençler,

Sınav sonuçlarını düşünerek heyecanınızı daha da artırmayın. Bu hayatınızın son sınavı değil. İleriki yaşlarınızda daha pek çok sınava katılacak ve başarılı olmak için ter dökeceksiniz. Şunu unutmayınız ki okul arkadaşlarınız, öğretmenleriniz ve idarecileriniz sizinle birlikte bir dört yıl daha beraber olmak için bekliyor olacaklar. Bu nedenle LGS’yi sadece eksiklerinizi görüp kendinizi değerlendireceğiniz bir sınav olarak değerlendirin.

 

Kendinize güvenin, beceremem, onu yapamam demeyin, sizin diğer akranlarınızdan eksiğiniz yok  fazlanız var zira siz TED TRABZON KOLEJİ öğrencisisiniz. Diğerleri yapabiliyorsa siz daha iyisini yapabilirsiniz.

 

 

Sözlerime son verirken hepinizi çok sevdiğimi ve sizlere güvendiğimi belirtiyor, başarılar diliyor; Ankara’dan kucak dolusu, gönül dolusu sevgilerimi yolluyorum.

 

 

Niyazi Akdaş

TED Trabzon Koleji Kurucusu”

 

Atatürk

Ansolon