Ortaokul ve Lise Müdürü M. Turgut KİBAR’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlkokul Müdürü Burcu GÜLSOY’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
18 Eylül 2018
TED TRABZON KOLEJİNDEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA MERHABA
18 Eylül 2018
İlkokul Müdürü Burcu GÜLSOY’dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
18 Eylül 2018
TED TRABZON KOLEJİNDEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA MERHABA
18 Eylül 2018

Kıymetli Eğitim Yöneticilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz, Sayın Velilerimiz, Konuklarımız ve siz Sevgili Öğrencilerimiz…

Türk Eğitim Derneği 90 yaşında neredeyse bir asırlık çınar. TED Trabzon Koleji ise bu çınarın genç ama en güçlü ve dinamik dallarından birisidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yol göstericiliğinde 1928 yılında kurulan TED(Türk Eğitim Derneği) “Fark Yaratmak” ideali ile çıktığı yolculuğunda TED Trabzon’un güçlü, yenilenen kadrosu ve çok yönlü eğitim yapısı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılına büyük şevk ve heyecanla çalışmalarına başlıyor ve Trabzon’da fark yaratmak için start veriyor. Hayırlı olsun…

Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmak ülküsü TED Trabzon Kolejinin temel hedefi olacaktır. Öğrencilerimiz özgür ve demokratik ortamda, kural ve genel prensipler çerçevesinde öğrenci merkezli bir eğitim anlayışıyla yetiştirilecektir.

Aklın ve bilim ışığında Cumhuriyetin kurucu değerlerine, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, milli ve manevi değerlere bağlı vatan, bayrak ve mensubu olmakla gurur duyduğu Türk Milleti sevgisiyle dolu, entelektüel birikimleriyle ülkeye, insanlığa hizmet edecek sevgili TED Trabzon Koleji öğrencilerimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılı hepinize hayırlı, uğurlu olmasını dilerken sizleri sevgiyle selamlıyorum…

Değerli öğretmen arkadaşlarım; TED Trabzon Koleji öğrencileri sizlere emanet, onları modern, çağdaş ve bilimsel eğitim felsefesi doğrultusunda yetiştireceğimizden şüphem yoktur.

Öğrencilerimizin yüreklerine, gönüllerine sevgiyle dokunun. Onları sabırla, fedakârlıkla, şevk ve heyecanla eğitin, öğretin, yetiştirin.

Kıymetli veliler; sizler öğrencilerimiz için evlatlarımız için; büyük fedakârlığa ve özveriye dayalı bir emek veriyorsunuz. TED Trabzon Koleji bu özverinize, emeğinize tam ve bütünsel olarak karşılık verecektir. Öğrenci ve veli memnuniyeti en üst seviyede olacaktır. Çünkü bütün bunlar eğitim öğretim faaliyetleri için olması gereken doğal faaliyetlerdir.

Siz sevgili öğrencilerimiz; yapılan ve yapılacak bütün çalışmalarda sizleri modern, çağdaş ve bilimsel normlarla geleceğe hazırlamak temel amacımız ve görevimiz olacaktır.

TED Trabzon Kolejinde gerek akademik yüksek başarı gerekse sosyal, kültürel, sanat ve spor alanlarında özgün ve özgür, öncü ve önder öğrenciler olarak geleceğe hazırlanacaksınız.

Bu çalışmalarımızda sevgi, hoşgörü, anlayış, sabır ve disiplin temel prensiplerimiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının TED Trabzon Koleji ailesine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Başarılarınız, sağlığınız ve güzel günleriniz hep daim olsun.

Sevgi ve selamlarımla…

 

                                                                                                                                                                                                                                   M.Turgut KİBAR          

                                                                                                                                                                                                                                      TED Trabzon Koleji       

                                                                                                                                                                                                                                 Ortaokul ve Lise Müdürü

                   


Ansolon